+48 511 812 051 kontakt@ozonosfera.pl 24H/7

Ozonowanie żłóbków i przedszkoli

Ozonowanie żłobka i przedszkola

Powadzisz placówkę opiekuńczo-wychowawczą? Zadbaj o zdrowie swoich pracowników i podopiecznych! Przedszkola i żłobki to miejsca szczególnie narażone na gromadzenie i namnażanie się drobnoustrojów chorobotwórczych. Duża liczba dzieci, niewielka przestrzeń, te same zabawki i przedmioty codziennego użytku – niewiele trzeba, aby doszło do zakażenia rynowirusami, adenowirusami, wirusami grypy, paragrypy lub koronawirusami. Niestety wyposażenie sal w placówkach sprzyja namnażaniu się bakterii i wirusów z uwagi na to, że wiele przedmiotów wykonanych jest z tkanin, które doskonale absorbują materiał zawierający groźne dla zdrowia i niewidoczne dla oka cząsteczki.

Ozonowanie przedszkoli to doskonały sposób na dezynfekcję wszystkich powierzchni, które wymagają sterylizacji. Ozon działa nie tylko powierzchniowo, ale wnika w dywany, wykładziny, pluszaki i inne przedmioty, neutralizując blisko 100% szkodliwych bakterii i wirusów. Usuwa nie tylko drobnoustroje chorobotwórcze, ale także nieprzyjemne zapachy. Częstym problemem w żłobkach i przedszkolach są również wszy i pluskwy. Ozon skutecznie zabija wszystkie owady i insekty, nawet te, które trudno dostrzec gołym okiem. Ozonowanie żłobka pozwala także pozbyć się roztoczy, których odchody mogą powodować silną reakcję alergiczną zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych.

Ozonowanie pomieszczeń w przedszkolu – wsparcie dla Twojego biznesu

Ozonowanie placówek opiekuńczo-wychowawczych warto wykonywać regularnie, zwłaszcza w przypadku wykrycia grupowych zachorowań na grypę, ospę lub inne choroby zakaźne. Ozonowanie pomieszczeń w przedszkolu lub żłobku nie wymaga zamykania placówki na dłuższy czas. Po zakończeniu procesu wystarczy intensywne wietrzenie. Dlatego dezynfekcję można przeprowadzić po południu, gdy ostatnie dziecko zostanie odebrane z placówki lub w trakcie weekendu. Działamy 24h na dobę, nawet w niestandardowych godzinach! Proces dezynfekcji przeprowadzamy przy wykorzystaniu nowoczesnych i w pełni bezpiecznych urządzeń. Informacja o regularnym ozonowaniu żłobka lub przedszkola to dodatkowa zachęta dla niezdecydowanych rodziców, którzy boją się o zdrowie swoich pociech.

Czynności wykonywane podczas usługi ozonowania przedszkola oraz żłobka.

 • Zabezpieczenie przestrzeni, która podlegała będzie ozonowaniu,
 • Ustawienie Ozonatorów w odpowiednich miejscach,
 • Rozpoczęcie Ozonowania, kontrola przebiegu procesu,
 • Intensywne wietrzenie pomieszczeń.

Zalety ozonowania żłobka i przedszkola

 • Usuwanie bakterii i wirusów z powietrza i powierzchni
 • Usuwanie zapachów zaduchu, stęchlizny, wilgoci, posiłków,
 • Likwidacja owadów i insektów takich m.in. pluskwy, wszy,
 • Usuwanie bakterii i wirusów po przebytych grupowych chorobach,
 • Eliminacja roztoczy,
 • Szybkość procesu ozonowania nie zmusza do dłuższego czasu wyłączenia przestrzeni z użytkowania,
 • Brak pozostałości po chemicznych środkach dezynfekcyjnych.

Wypełnij formularz w celu zamówienia usługi

 

  Miasta w jakich świadczymy usługi ozonowania

  Siedziba naszej firmy znajduje się w Gdańsku. Dokonujemy usług ozonowania ta terenie całego Trójmiasta (Gdańsk, Gdynia, Sopot) a także w innych miejscowościach takich jak Wejherowo, Rumia, Reda, Pruszcz Gdański, Kartuzy, Kościerzyna, Malbork, Tczew, Elbląg.

  Posiadamy także oddział naszej firmy w Działdowie dzięki czemu usługi wykonujemy także na terenie województwa Warmińsko-Mazurskiego głównie w takich miastach jak Olsztyn, Ostróda, Nidzica, Mława, Lidzbark, Brodnica, Iława.

  Do naszych klientów dojeżdżamy też do innych miast i województw na terenie całej polski.

  Aktualności