+48 511 812 051 kontakt@ozonosfera.pl 24H/7

Ozonowanie układów wentylacyjnych i rekuperacyjnych

Ozonowanie wentylacji mechanicznej i rekuperacji

Jakość powietrza, którym oddychamy, ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Nieczyszczona wentylacja może być przyczyną problemów z układem oddechowym, zwłaszcza u osób chorujących na astmę lub cierpiących na różnego rodzaje alergie wziewne. Ciągi wentylacyjne z całą infrastrukturą to wielometrowe, trudno dostępne kanały, które wymagają regularnego serwisowania. W większości przypadków nie ma innej możliwości przeprowadzenia sterylizacji całości układu jak za pomocą ozonowania.

Ozon to alotropowa odmiana tlenu naturalnie występująca w stratosferze. To gaz o właściwościach aseptycznych wykorzystywany do dezynfekcji sklepów, biur, placówek oświatowych, zdrowotnych i budynków użyteczności publicznej, a coraz częściej także prywatnych domów i mieszkań. Wtłoczony do odpowiednio przygotowanej instalacji dociera do wszystkich zakamarków, eliminując bakterie, wirusy, grzyby z zarodnikami, pleśnie i roztocza. Po zakończeniu procesu oczyszczania ulega samoistnemu rozpadowi. Dzięki temu pomieszczenia poddane dezynfekcji wymagają jedynie dokładnego wywietrzenia. Dezynfekcja wentylacji za pomocą ozonu pozwala na bardzo szybkie wykonanie usługi oraz znaczne ograniczenie kosztów w porównaniu do konwencjonalnych sposobów sterylizacji.

Zadbaj o komfort i bezpieczeństwo pracowników, domowników i klientów

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Wykonujemy profesjonalne ozonowanie wentylacji mechanicznej i rekuperacji przy użyciu nowoczesnego i w pełni bezpiecznego sprzętu. Likwidacja drobnoustrojów chorobotwórczych i alergenów znajdujących się w kanałach wentylacyjnych to sposób na poprawę komfortu domowników, pracowników, klientów czy petentów. Regularne ozonowanie wentylacji mechanicznej i rekuperacji pozwala znacznie ograniczyć ryzyko zakażenia różnego rodzaju wirusami przenoszonymi drogą kropelkową. O ozonowaniu klimatyzacji warto pamiętać zwłaszcza przed rozpoczęciem sezonu grypowego. Dzięki temu można zminimalizować ryzyko masowych zachorowań na grypę oraz inne choroby górnych i dolnych dróg oddechowych.

Czynności wykonywane podczas usługi ozonowania wentylacji, klimatyzacji i rekuperacji.

 • Zabezpieczenie przestrzeni, która podlegała będzie ozonowaniu,
 • Podłączenie Ozonatorów w odpowiednich miejscach,
 • Rozpoczęcie Ozonowania, kontrola przebiegu procesu,
 • Intensywne wietrzenie, wypompowanie ozonu z układu.

Co daje ozonowanie wentylacji mechanicznej i klimatyzacji?

 • Usuwanie nieprzyjemnych zapachów (deodoryzacja),
 • Usuwanie zapachu stęchlizny, dymu papierosowego, zapachu po pożarze,
 • Likwidacja owadów i insektów,
 • Usuwanie bakterii, wirusów, zarodników grzybów, pleśni,
 • Eliminacja roztoczy.

Wypełnij formularz w celu zamówienia usługi

 

  Miasta w jakich świadczymy usługi ozonowania

  Siedziba naszej firmy znajduje się w Gdańsku. Dokonujemy usług ozonowania ta terenie całego Trójmiasta (Gdańsk, Gdynia, Sopot) a także w innych miejscowościach takich jak Wejherowo, Rumia, Reda, Pruszcz Gdański, Kartuzy, Kościerzyna, Malbork, Tczew, Elbląg.

  Posiadamy także oddział naszej firmy w Działdowie dzięki czemu usługi wykonujemy także na terenie województwa Warmińsko-Mazurskiego głównie w takich miastach jak Olsztyn, Ostróda, Nidzica, Mława, Lidzbark, Brodnica, Iława.

  Do naszych klientów dojeżdżamy też do innych miast i województw na terenie całej polski.

  Aktualności