+48 511 812 051 kontakt@ozonosfera.pl 24H/7

Czym jest ozonowanie

OZON - Czym jest?

Ozon jest alotropową, trój-cząsteczkową odmianą tlenu. Ozon ma właściwości aseptyczne i toksyczne przez co stosuje się go na szeroką skalę do celów dezynfekcyjnych. Ozon jest cięższy od powietrza a swoją strukturę cząsteczkową utrzymuje stosunkowo krótko. Po rozpadzie staje się zwykłym tlenem. Dzięki tej właściwości ozon jest niezwykle silnym utleniaczem.

Jak przebiega proces ozonowania?

Ozonowanie rozpoczynamy od obliczenia kubatury pomieszczenia. Dzięki temu mamy możliwość oszacowania czasu jaki potrzebny jest na przeprowadzenie dezynfekcji.

Pomieszczenie zabezpieczane jest przed dopływem powietrza z zewnątrz, aby uniknąć rozrzedzenia się tworzonej atmosfery nasyconej ozonem.

Ustawiane są urządzenia w miejscach, które zapewnią optymalną cyrkulację wydobywającego się z ich wnętrza ozonu.

Ozonatory zostają uruchomione. Proces dezynfekcji rozpocznie się w chwili, gdy stężenie ozonu osiągnie odpowiedni poziom na ozonowanej powierzchni.

Po zakończeniu ozonowania, przestrzeń jest intensywnie wietrzona.
Już po 15 minutach wietrzenia z pomieszczeń można korzystać, bez obaw o zatrucie ozonem.

Jak wytwarzamy ozon?

Wiele osób zastanawia się, w jakiej sposób przetransportujemy ozon, który będzie użyty podczas przeprowadzania dezynfekcji. My jednak wytwarzamy ozon na miejscu działania za pomocą naszych urządzeń, ozonatorów. Ozonator to urządzenie zasilane z sieci elektrycznej, zaopatrzone w wysokowydajne elektrody na których wytwarzane są mikro łuki elektryczne. Podczas takich mikro wyładowań, tlen który wtłaczany jest do urządzenia, łączy się między sobą w swoją trój-cząsteczkową formę.

Potrzebujesz więcej informacji?

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji lub masz pytania związane z ozonowaniem, skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy i doradzimy Ci w kwestii naszych usług.