ZADZWOŃ DO NAS
+48 511 812 051
E-MAIL
kontakt@ozonosfera.pl
GODZINY PRACY
24H/7

Ozonowanie sklepów spożywczych i powierzchni handlowo-usługowych

Ozonowanie sklepów i powierzchni handlowych

Powierzchnie handlowo-usługowe to miejsca, w których codziennie, w zależności od metrażu, może przebywać od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy osób. Duże skupiska ludzkie to większe ryzyko rozwoju groźnych dla zdrowia mikroorganizmów. Bakterie mogące wywoływać silne reakcje alergiczne można znaleźć nawet na nowych ubraniach oraz przedmiotach codziennego użytku.

Ozonowanie sklepów spożywczych i innych powierzchni handlowo-usługowych to jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się uciążliwych zapachów oraz niewidocznych gołym okiem drobnoustrojów. Regularna dezynfekcja pomieszczeń o charakterze usługowym pozwala ograniczyć ryzyko rozwoju chorób przenoszonych drogą kropelkową (za które odpowiedzialne są m.in. rinowirusy, adenowirusy, koronawirusy, wirusy grypy i paragrypy). Wybierając tę metodę dezynfekcji, można lepiej zadbać o zdrowie klientów oraz pracowników, szczególnie w sezonie większej zachorowalności na infekcje układu oddechowego.

Jak działa ozon?

Ozon to gaz o właściwościach aseptycznych. W przyrodzie pochłania promieniowanie ultrafioletowe, a w warunkach kontrolowanych przez człowieka niszczy mikroorganizmy odpowiedzialne m.in. za powstawanie nieprzyjemnego zapachu. Ozonowanie pozwala usunąć alergeny (kurz, roztocza, pyłki roślin), pleśń, grzyby i drobnoustroje chorobotwórcze nie tylko z powietrza, którym oddychamy, ale także z różnego rodzaju powierzchni. Warto podkreślić, że ozon nie maskuje nieprzyjemnych zapachów, ale całkowicie je neutralizuje. To sprawia, że powietrze w ozonowanym pomieszczeniu przez długi czas pozostaje czyste i świeże. Ozon dociera nawet do trudno dostępnych miejsc. Dzięki temu ozonowanie m.in. sklepów spożywczych jest skutecznym sposobem na pozbycie się potencjalnie zagrażających zdrowiu mikroorganizmów.

Profesjonalne ozonowanie powierzchni handlowo-usługowych

Ozonowanie to usługa skierowana do właścicieli wszystkich obiektów handlowych. Dezynfekcję przeprowadzamy zarówno w sklepach mało-, jak i wielkopowierzchniowych, w tym także galeriach handlowych. Ozonowanie rozpoczynamy w godzinach zamknięcia lokalu. Dokładnie zabezpieczamy przestrzeń, a następnie w odpowiednich miejscach rozstawiamy maszyny generujące ozon. Nad całym procesem czuwa odpowiednio przeszkolony i doświadczony personel. Do dezynfekcji powierzchni handlowo-usługowych wykorzystujemy nowoczesny, regularnie serwisowany sprzęt. Po zakończeniu procesu dokładnie wietrzymy pomieszczenie. Czas ozonowania jest uzależniony przede wszystkim od rozmiarów powierzchni poddanej dezynfekcji. Sklep już po kilkudziesięciu minutach jest gotowy na ponowne przyjęcie klientów. Dzięki temu błyskawicznie można pozbyć się nieprzyjemnych zapachów spowodowanych np. uszkodzeniem towaru lub wizytą problematycznego klienta. Masz pytania dotyczące procesu ozonowania w swoim sklepie? Zapraszamy do kontaktu!

Czynności wykonywane podczas usługi ozonowania sklepów i lokali usługowych

 • Zabezpieczenie przestrzeni, która podlegała będzie ozonowaniu,
 • Ustawienie Ozonatorów w odpowiednich miejscach,
 • Rozpoczęcie Ozonowania, kontrola przebiegu procesu,
 • Intensywne wietrzenie pomieszczeń.

Co daje ozonowanie powierzchni sklepów oraz lokali usługowych

 • Usuwanie nieprzyjemnych zapachów (deodoryzacja),
 • Usuwanie zapachu stęchlizny, dymu papierosowego, zapachu po pożarze,
 • Usuwanie zapachów po zwierzętach,
 • Likwidacja owadów i insektów,
 • Usuwanie bakterii i wirusów po przebytych chorobach ludzi i zwierząt,
 • Usuwanie szkodliwych związków zawartych w farbach i szpachlach oraz samego zapachu po remoncie.

Wypełnij formularz w celu zamówienia usługi

 

  Miasta w jakich świadczymy usługi ozonowania

  Siedziba naszej firmy znajduje się w Gdańsku. Dokonujemy usług ozonowania ta terenie całego Trójmiasta (Gdańsk, Gdynia, Sopot) a także w innych miejscowościach takich jak Wejherowo, Rumia, Reda, Pruszcz Gdański, Kartuzy, Kościerzyna, Malbork, Tczew, Elbląg.

  Posiadamy także oddział naszej firmy w Działdowie dzięki czemu usługi wykonujemy także na terenie województwa Warmińsko-Mazurskiego głównie w takich miastach jak Olsztyn, Ostróda, Nidzica, Mława, Lidzbark, Brodnica, Iława.

  Do naszych klientów dojeżdżamy też do innych miast i województw na terenie całej polski.

  Aktualności